Počet položek: 0 0,- CZK

Microsorum Crocodyllus

Microsorum jsou kapradiny v přírodních podmínkách dosahují metrové výšky. Síť žil na listech rostliny připomíná vzory na krokodýlí kůži.Jasně zelené lesklé listy mají zvlněný povrch a nestejnoměrně zvlněné okraje, které se kroutí a dodávají listům objem. Průměr květináče 12 cm

kliknutím zvětšíte
Microsorum Crocodyllus
Microsorum CrocodyllusMicrosorum CrocodyllusMicrosorum CrocodyllusMicrosorum Crocodyllus
Cena : 290,- CZK
Přepočtená cena:11,82 EUR
Dostupnost:Vyprodáno
EAN: Hnědovka křídlatá, Microsorum musifolium Crocodyllus

Microsorum Crocodyllus

Kapradiny jsou jednou z nejstarších rostlin na Zemi. Pro svůj atraktivní vzhled jsou velmi oblíbené u pěstitelů květin. Mezi všemi obvyklými odrůdami s pernatými listy jsou také velmi neobvyklé exempláře. Například Microsorum Crocodyllus, který má neobvyklou kudrnatou zelenou se zajímavou texturou. Rod Microsorum zahrnuje asi 50 druhů kapradin (Polypodiaceae). V přírodě se vyskytují v subtropických a tropických lesích. Stanoviště se táhne od jihovýchodní Asie až po Austrálii.

Tajemství úspěšného pěstování v domě

Úspěšná péče o microsorum doma je v silách i pro začínajícího amatérského pěstitele. 

Pravidla zavlažování a postřiku Všechny kapradiny potřebují vysokou vlhkost a tato odrůda není výjimkou. Rostlina potřebuje pravidelnou zálivku. Nebojí se krátkodobého sušení, ale je lepší to nezneužívat. Zálivka by měla být pravidelná a vydatná. Je důležité včas vypustit přebytečnou tekutinu z pánve, aby se zabránilo hnilobě oddenku. Plán zavlažování závisí na rychlosti vysychání substratu. Pro udržení vysoké úrovně vlhkosti se provádí pravidelné postřikování teplou vodou.

Vlhkost vzduchu Tento rod kapradin se cítí skvěle na parapetu, pokud v této oblasti zajistíte správné mikroklima. Zásobník mokrého mechu nebo oblázků pomůže udržet vysokou vlhkost.

Teplotní režim . Optimální teplota vzduchu v místnosti je od + 21 °С do + 28 °С. Kapradina nereaguje dobře na průvan a náhlé změny teplot. Pokud teploměr po dlouhou dobu klesne pod +20 stupňů, může to nepříznivě ovlivnit stav rostliny

Osvětlení Většina odrůd potřebuje hodně rozptýleného slunečního světla, proto se doporučuje umístit květináče poblíž východních nebo západních oken, kde budou osvětleny jemným svítáním a západem slunce. Aby mikrosorum v zimě neztratilo svou krásu, doporučují zkušení pěstitelé květin používat dodatečné osvětlení. Existují také stínomilné odrůdy, které se mohou vyvíjet i daleko od oken. 

Hnojení se provádí pouze v období aktivního růstu rostlin od jara do konce léta. K tomu jsou vhodné jakékoli hotové komplexní směsi pro kapradiny.

Choroby, škůdci a způsoby jejich řešení Microsorum má dobrou odolnost vůči chorobám a škůdcům. Nejčastěji k infekci dochází přenosem ze sousedních nemocných rostlin. Nízká vlhkost vzduchu může způsobit šíření svilušek. Existují případy infekce molicemi, mšicemi, třásněnkami a moučnými brouky. V závislosti na stupni poškození rostliny se používají mechanické nebo chemické metody hubení škůdců.

Rada! V počátečních stádiích poškození škůdci mohou pomoci lidové metody, jak se zbavit hmyzu. Například mletou červenou papriku můžete rozředit ve vodě a rostliny ošetřit přecezeným nálevem.

Chyby při pěstování microsorum a jak se jim vyhnout  Příčinou většiny potíží spojených s pěstováním microsorum je nesprávná péče. Popis hlavních problémů: Hroty listů suché - režim zavlažování je narušen, rostlina postrádá vlhkost. Listí zežloutne - nadměrné osvětlení. Zpomalení růstu – na rostlinu dopadá příliš mnoho světla. Vayi suché  - příliš nízká vlhkost v místnosti. Změna barvy listů nebo snížení její intenzity svědčí o nesprávném hnojení. Pomalý růst a ztráta dekorativních vlastností naznačuje nedostatek slunečního světla.

Při dodržení jednoduchých doporučení péče bude kapradina po celý rok potěšením pro své majitele krásným vzhledem. Microsorum naplní místnost tropickou aurou a rozveselí vás svými jasnými barvami .

Zboží ze stejné kategorie - Microsorum Crocodyllus

Nephrolepis exaltata Green Lady

Dostupnost: Vyprodáno
Cena290,- CZK
11,82 EUR
Panašovany ledviník

Dostupnost: Vyprodáno
Cena1 200,- CZK
48,91 EUR
Nephrolepsis exaltata Blond

Dostupnost: Vyprodáno
Cena690,- CZK
28,12 EUR
Nephrolepis bostoniensis

Dostupnost: Vyprodáno
Cena1 200,- CZK
48,91 EUR
Adiantum fragrans. Kudrnatá kapradina

Dostupnost: Vyprodáno
Cena170,- CZK
6,93 EUR
Sleva180,- CZK
Původní cena350,- CZK

Pošlete odkaz svému známénu

Vaše jméno
Váš email
Email Vašeho známého
Opište kód z obrázku antispam