Počet položek: 0 0,- CZK

Hibiscus Rosa variegata

Ibišek (Hibiscus) je rod vyšších dvouděložných rostlin z čeledi slézovité (Malvaceae). Jsou to dřeviny i byliny s nápadnými květy, rozšířené v tropech a subtropech celého světa. Průměr květináče 12cm. Výška cca 40cm..

kliknutím zvětšíte
Hibiscus Rosa variegata
Hibiscus Rosa variegataHibiscus Rosa variegata
Cena s DPH : 490,- CZK
Přepočtená cena:21,30 EUR
Přepočtená cena bez DPH:18,53 EUR
DPH:15 %
Dostupnost:Vyprodáno
EAN: Hibiscus Rosa variegata

Ibišek (Hibiscus) je rod vyšších dvouděložných rostlin z čeledi slézovité (Malvaceae). Jsou to dřeviny i byliny s nápadnými květy, rozšířené v tropech a subtropech celého světa.

Ibišek syrský je v našich podmínkách na příhodných teplých stanovištích mrazuvzdorný a je pěstován v množství barevných kultivarů.

Jako letnička je občas pěstován jednoletý druh ibišek trojdílný (Hibiscus trionum).Ibišek vyžaduje slunné stanoviště, mladé rostliny by se ale neměly vystavovat přímému slunci.

Obvykle je pro něj také vhodná vyšší vlhkost vzduchu a pravidelná zálivka.

U pokojových rostlin je lépe rostlinu v zimních měsících umístit na chladnější, ale přesto slunné místo, a omezit zálivku.

Některé druhy ibišku jsou natolik odolné, že rostliny bez problémů přezimují venku, i když mladší keře vyžadují ochranu před mrazem. Ibišky se množí ze semen (odolnější, ale méně kvete) a nebo zakořeněním seříznuté (dřevnaté) větvičky ve vodě.

Jako zemina je vhodná hlinitá půda, pro mladší rostliny s trochou rašeliny.

Nejčastějšími škůdci jsou svilušky a mšice.

Kultivary je nutno množit vegetativně.

Pošlete odkaz svému známénu

Vaše jméno
Váš email
Email Vašeho známého
Opište kód z obrázku antispam